Úszók sikerei az Akadémiánál

uszo_kint-470x330.jpgA Városgazda Utánpótlás Akadémia két úszóját Berta Barbarát és Szauter Gergőt nevezte a debreceni CXIX Úszó Országos Bajnokságra. Amit véghez vittek sportolóink az maga a csoda! Gergő felnőttként, de Barbi ifi korosztályosként a felnőttek között is bőven megállta a helyét – az akademia18.hu beszámolóját olvashatják!

Ahogy korábban írtuk Berta Barbara 200m mellen egyéni rekorddal a döntőbe került és a B forduló 7. helyével megszerezte összetettben a 15. helyet. Óriási öröm volt Akadémiánk számára az, hogy Barbi futamát élőben követhettük a televízión keresztül is. Az, hogy ez még egyszer megvalósulhat senki nem gondolta. Barbi a szerdai nap után pénteken is rajtkőre állhatott a döntőben, de ezúttal 100 mellen bizonyíthatott. Valójában egyik sportolónk sem erre a versenyre időzített, így még inkább örülünk a csodálatos időeredményeknek és helyezéseknek. Berta Barbara az egy hónap múlva megrendezendő Ifi OB-ra, míg Szauter Gergő a két hónap múlva startoló Budapest Openre készül.

“Remek hangulatban telt az első versenynap és a várt egyéni csúcsok sem maradtak el. Barbi 200 méter mellen egyéni csúccsal úszta be magát a legjobb 16-ba és végül 15. helyen tudott végezni, ami nagy számnak számít egy ilyen erős mezőnyben. Az Ob második napján is remekül úsztak úszóink. Barbi mindkét számában egyéni csúcsot úszott, Gergő pedig csupán hajszálnyira maradt el legjobb időeredményeitől. Felkészülésüket tekintve nagyon jó hír, hogy ilyen remek állapotban vannak. Barbi és Gergő mentálisan meglehetősen jól viselik ezt a komoly megterhelést. Nagyon felszabadultan, jókedvűen állnak rajthoz és magabiztosan hozzák az előre megbeszélteket.

Az Országos Felnőtt Bajnokság 3. napját is eredményesen zárták úszóink, holott ez volt a legnehezebb napjuk a versenyen. Egyéni csúcsokban sem volt hiány. Először Szauter Gergő javított 100 méteres gyorsúszáson, majd Berta Barbara is. Versenyzőinken már látszanak a fáradtság jelei, de így is képesek erőn felül teljesíteni. Barbinak ma ismét élőben szurkolhattak az otthoniak, hiszen 100 mellen is sikerült a legjobb 16-ba kerülnie. A döntőben meggyőző egyéni csúccsal zárta a napot. Gratulálunk nekik!!! Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy az otthoniak ilyen nagy számban szurkolnak és biztatják őket! Köszönjük!!!” – nyilatkozta Pasku Balász edző

“Jó hangulatban telt számomra a verseny. Tanulságos és lehetőséget nyújtott számomra, hogy felmérjem jelenlegi erőnlétem. Nagyon elégedett vagyok a versenyen elért eredményeimmel. Bizakodásra adnak okot, hiszen edzésből jőve, kevés rákönnyítés mellett is sikerült egyéni csúcsokat úsznom. Hétfőn újult erővel állok az edzésbe, hiszen a szezonnak még közel sincs vége. Köszönöm mindenkinek a szurkolást!”- Szauter Gergő

„Megúsztam az egyéni csúcsomat, aminek nagyon örültem. A B döntőben a 7. helyen tudtam végezni. Összesen 10 versenyszámban lettem nevezve. Örülök, hogy 100 m mellen is sikerült döntőznöm. Most, hogy hazaértünk kezdődhet egy kis pihenés, de hétfőn újra az edzésé a főszerep. Köszönöm mindenkinek a szurkolást!” – Berta Barbara

Forrás:akademia18.hu